Novinky

Kam vyrazí ReuseROADSHOW

Kam vyrazí ReuseROADSHOW Pepy Libického v roce 2024

 

  Pepa Libický vyráží již druhým rokem se svou dílnou do krajů! K akci přizval nejen šikovné hosty, ale i silného partnera: Reuse federaci, která sdružuje nábytkové banky a reuse centra.

 

Na akcích spolu dáme druhou šanci staršímu nábytku, naučíme se jak pracovat s nářadím, vypěstujeme si přírodní zahradu, zpracujeme jídlo beze zbytku a postaráme se i o naše domácí mazlíčky. ReuseROADSHOW pomáhá návštěvníkům vnášet principy reduce – reuse – recycle do vlastního domova a života. Praktické ukázky a dovednosti z dílny, zahrady a kuchyně poradí, jak šetřit naši peněženku a chovat se odpovědně k životnímu prostředí. 

 

Spolu s Pepou Libickým a jeho hosty letos na akce vyráží také Reuse federace, která pořádá takzvané Reuse dny. Program návštěvníkům přináší praktickou ukázku předcházení vzniku odpadu. Na akci můžete předmětům z domácnosti dát druhý život díky SWAPU.

 

 

Zde aftermovie z první zastávky https://www.youtube.com/watch?v=VPqa0SJpp2Q

 

Pepa Libický ani letos nepojede do krajů sám, doprovodí ho zajímaví hosté! 

 

Lída Garcia @lydie.garcia

 

Holka kutilka z pořadu Receptář prima nápadů z rubriky Žena za ponkem. Vezme si do parády starý nábytek, kterému dá novou fasádu.

 

Tomáš Trejbal @prirodnizahrady

 

Zahradník po ruce, který dobře ví, jak se starat o přírodní zahradu. Návštěvníkům ukáže, jak na to. A ti tak zjistí, zda jsou k tomu potřeba kouzla nebo obyčejný selský rozum. 

 

Michal Plundra 

 

Zahradník Michal z pořadu Receptář prima nápadů z rubriky Na přírodno poradí, jak zpracovat odřezky z kuchyně ve výživné hnojivo a jak si předpěstovat sazeničky bylin. 

 

Luboš Rychvalský @1kk_karlin

 

V pořadu Receptář prima nápadů vaří v rubrice Beze ztrát. Návštěvníky čeká neotřelý workshop, kde je naučí něco ze svého mistrovského umění. 

 

Tomáš Nushart @psichologie

 

Trenér psů a spoluzakladatel projektu Psichologie poradí, jak vychovat psa tak, aby byl nepostradatelným parťákem do pohody i nepohody. 

 

Michal Šperling @korenovky.cz

 

Bujná zelená fasáda na domě uprostřed metropole – bláznivý sen, nebo smysluplná skutečnost? Přes mokřadní společenstva rostlin a vodu je tu Michal z Kořenovek. 

 

A co děti, mají si kde hrát? 

 

Na své si rozhodně přijdou i malí kutilové, kteří možná nářadí budou držet v ruce poprvé! Zjistí, jaké to je si něco vlastnoručně vyrobit? Nedílnou součástí programu budou kutilské a zahradnické dílny pro děti. 

 

Děti se pod vedením lektorů z Cirkulární dílny Jaroměř – Recy upcy naučí tvořit z odpadového materiálu – z textilu, keramiky, papíru, lina, skleněných lahví a tak dále. Děti vytvoří smysluplné předměty a díky tomu rozvinou nejen svou kreativitu, ale i zručnost a uvědomění ohledně odpadu!

 

Letošní zastávky show – kde se uvidíme? 

 6.4. 2024 Ostrava 

 

První letošní zastávkou ReuseROADSHOW se stane akce ReFashanda na festivalu udržitelné módy ReFashion v Ostravě. Vystoupíme na výstavišti Černá louka. Těšit se můžete na Lídu Garciu, Luboše Rychvalského, Michala Plundru a samozřejmě na Pepu Libického, který vás celým dnem provede.

 

Přidají se také workshopy linorytu a hudební dílny od Cirkulárního centra Jaroměř – Recy upcy a program připravila také Reuse federace. Na akci dorazí Vestibul Interiér s šicí dílnou, organizace Navzdory s workshopem tvorby z kávové sedliny, OZO Ostrava poradí jak minimalizovat odpad a zajímavý SWAP oblečení a věcí připraví organizace Mramor pod vedením Swap Prague. 

 

Více se můžete dozvědět zde: odkaz na naší stránku, kde bude info o Ostravě

 

Nebo na stránkách akce ReFashion: O ReFashandě | ReFashion - 5.-22.4. 2024 - Festival o udržitelné módě

 

1.6. 2024 u Glóbusu Liberec

 

23.6. 2024 amfiteatr OC Plaza v Plzni

 

Více informací poskytneme brzy. 

 31.8. Kefír v Hradci Králové

 

Více informací poskytneme brzy. 

 

7.–8. 9. Burger Festu v Praze

 

Více informací poskytneme brzy. 

 

21.–22. 9. Farmapark Soběhrdy

 

Více informací poskytneme brzy. 

ReuseROADSHOW

Přijďte si užít libový den s

Reuse ROADSHOW Pepy Libického u hypermarketu Globus 1. 6. 2024 na Den dětí

 

Další zastávka letošní kutilské show, která pomáhá vnášet principy reduce – reuse – recycle do vlastního domova a života, se bude konat u hypermarketu Globus Liberec a bude věnovaná dětem a celé jejich rodině! 

 

Praktické ukázky a dovednosti z dílny, zahrady a kuchyně pomáhají šetřit naší peněženku i chovat se odpovědně k životnímu prostředí. 

 

Datum: 1. 6. 2024, 10:00–18:00 

 

Místo: hypermarket Globus Liberec

 

Vstupné: zdarma 

 

Pepa Libický diváky inspiruje, aby se nebáli vzít si nářadí a začít vlastníma rukama tvořit. Ukáže jim, jak a k čemu základní nářadí používat a jak využít nové, méně známé technologie. Jako materiál mu bude mimo jiné sloužit to, co se běžně považuje za odpad anebo už se nám zdá zastaralé. Zkrátka Pepa společně s návštěvníky, dá věcem druhou šanci. Jeho motto koneckonců je: „na každé skládce se dá najít vlčí mák!” 

 

Show je tvořena jak pro dospělé, tak dětské návštěvníky. A proto že tentokrát dorazíme na Den dětí, budeme jim věnovat výjimečnou pozornost. I děti si za pomoci lektorů vyzkouší bezpečnou práci s nářadím, pracovat budou také s netoxickými přírodními barvami Mlékovkami, z domácího odpadu vytvoří bubínky a čeká je také setkání s hosty. Možná budou děti u ponků držet poprvé v ruce nářadí a naučí se, jak s ním zacházet! 

 

Na řadu přijdou také kreativní zábavné hry pro děti a celou rodinu o hodnotné ceny! Vyhrát budete mít možnost například dlažbu od firmy Best! 

 

Lídia Garcia z rubriky Žena za ponkem pořadu Receptář prima nápadů přímo před zraky diváků vytvoří ze dřeva drobnosti do domácnosti a opatří starý nábytek novou fasádou. Lída se bude divákům u ponků s celou řadou nástrojů po celý den věnovat. Návštěvníci s ní budou moct tvořit drobnosti ze dřeva. 

 

Lektoři Cirkulární dílny Recy upcy tu budou hlavně pro nejmenší návštěvníky. Děti si s jejich pomocí vytvoří hudební nástroje na které si budou moct zahrát nejen doma, ale dokonce na podiu! 

 

Děti spolu s Pepou a hudebníky Nikem & Elijahem vytvoří kapelu a nadchnou dav návštěvníků svou improvizovanou tvorbou. 

 

A budeme samozřejmě také vařit! Luboš Rychvalský poradí, jak vypěstované suroviny v kuchyni zpracovat beze ztrát. Návštěvníci zjistí, že je to snadné a že si nejen pochutnají, ale i ušetří. 

 

V zahradnickém koutku si návštěvníci rozšíří své pěstitelské obzory a čeká je rovněž zajímavá soutěž o ceny!  

 

Partneři akce, kteří připravili hodnotné kutilské ceny pro celou rodinu: 

  • Artisan – dřevoprodej
  • Best – kvalitní dlažba
  • Remmers – profesionální nátěry
  • Ceys – funkční lepidla všeho druhu
  • Festa – profesionální kutilské nářadí
  • Mlékovky – přírodní barvy

Mediální partneři: Televize Prima, Country radio, pořad Libovky.

Atmosféru akce doplní živá hudba v podání dua Niko & Elijah a řada vystavovatelů! 

 

Ochutnáte kuchařské umění Luboše Rychvalského a občerstvíte se u stánku s domácími limonádami a kávou. 

2 položek celkem
Zpět do obchodu