Novinky

Kam vyrazí ReuseROADSHOW

Kam vyrazí ReuseROADSHOW Pepy Libického v roce 2024

 

  Pepa Libický vyráží již druhým rokem se svou dílnou do krajů! K akci přizval nejen šikovné hosty, ale i silného partnera: Reuse federaci, která sdružuje nábytkové banky a reuse centra.

 

Na akcích spolu dáme druhou šanci staršímu nábytku, naučíme se jak pracovat s nářadím, vypěstujeme si přírodní zahradu, zpracujeme jídlo beze zbytku a postaráme se i o naše domácí mazlíčky. ReuseROADSHOW pomáhá návštěvníkům vnášet principy reduce – reuse – recycle do vlastního domova a života. Praktické ukázky a dovednosti z dílny, zahrady a kuchyně poradí, jak šetřit naši peněženku a chovat se odpovědně k životnímu prostředí. 

 

Spolu s Pepou Libickým a jeho hosty letos na akce vyráží také Reuse federace, která pořádá takzvané Reuse dny. Program návštěvníkům přináší praktickou ukázku předcházení vzniku odpadu. Na akci můžete předmětům z domácnosti dát druhý život díky SWAPU.

 

 

Zde aftermovie z první zastávky https://www.youtube.com/watch?v=VPqa0SJpp2Q

 

Pepa Libický ani letos nepojede do krajů sám, doprovodí ho zajímaví hosté! 

 

Lída Garcia @lydie.garcia

 

Holka kutilka z pořadu Receptář prima nápadů z rubriky Žena za ponkem. Vezme si do parády starý nábytek, kterému dá novou fasádu.

 

Tomáš Trejbal @prirodnizahrady

 

Zahradník po ruce, který dobře ví, jak se starat o přírodní zahradu. Návštěvníkům ukáže, jak na to. A ti tak zjistí, zda jsou k tomu potřeba kouzla nebo obyčejný selský rozum. 

 

Michal Plundra 

 

Zahradník Michal z pořadu Receptář prima nápadů z rubriky Na přírodno poradí, jak zpracovat odřezky z kuchyně ve výživné hnojivo a jak si předpěstovat sazeničky bylin. 

 

Luboš Rychvalský @1kk_karlin

 

V pořadu Receptář prima nápadů vaří v rubrice Beze ztrát. Návštěvníky čeká neotřelý workshop, kde je naučí něco ze svého mistrovského umění. 

 

Tomáš Nushart @psichologie

 

Trenér psů a spoluzakladatel projektu Psichologie poradí, jak vychovat psa tak, aby byl nepostradatelným parťákem do pohody i nepohody. 

 

Michal Šperling @korenovky.cz

 

Bujná zelená fasáda na domě uprostřed metropole – bláznivý sen, nebo smysluplná skutečnost? Přes mokřadní společenstva rostlin a vodu je tu Michal z Kořenovek. 

 

A co děti, mají si kde hrát? 

 

Na své si rozhodně přijdou i malí kutilové, kteří možná nářadí budou držet v ruce poprvé! Zjistí, jaké to je si něco vlastnoručně vyrobit? Nedílnou součástí programu budou kutilské a zahradnické dílny pro děti. 

 

Děti se pod vedením lektorů z Cirkulární dílny Jaroměř – Recy upcy naučí tvořit z odpadového materiálu – z textilu, keramiky, papíru, lina, skleněných lahví a tak dále. Děti vytvoří smysluplné předměty a díky tomu rozvinou nejen svou kreativitu, ale i zručnost a uvědomění ohledně odpadu!

 

Letošní zastávky show – kde se uvidíme? 

 6.4. 2024 Ostrava 

 

První letošní zastávkou ReuseROADSHOW se stane akce ReFashanda na festivalu udržitelné módy ReFashion v Ostravě. Vystoupíme na výstavišti Černá louka. Těšit se můžete na Lídu Garciu, Luboše Rychvalského, Michala Plundru a samozřejmě na Pepu Libického, který vás celým dnem provede.

 

Přidají se také workshopy linorytu a hudební dílny od Cirkulárního centra Jaroměř – Recy upcy a program připravila také Reuse federace. Na akci dorazí Vestibul Interiér s šicí dílnou, organizace Navzdory s workshopem tvorby z kávové sedliny, OZO Ostrava poradí jak minimalizovat odpad a zajímavý SWAP oblečení a věcí připraví organizace Mramor pod vedením Swap Prague. 

 

Více se můžete dozvědět zde: odkaz na naší stránku, kde bude info o Ostravě

 

Nebo na stránkách akce ReFashion: O ReFashandě | ReFashion - 5.-22.4. 2024 - Festival o udržitelné módě

 

1.6. 2024 u Glóbusu Liberec

 

23.6. 2024 amfiteatr OC Plaza v Plzni

 

Více informací poskytneme brzy. 

 31.8. Kefír v Hradci Králové

 

Více informací poskytneme brzy. 

 

7.–8. 9. Burger Festu v Praze

 

Více informací poskytneme brzy. 

 

21.–22. 9. Farmapark Soběhrdy

 

Více informací poskytneme brzy. 

ReuseROADSHOW

ReuseROADSHOW: První letošní zastávka kutilské show 6. 4. v Ostravě

Letos vyrážíme na druhý ročník ReuseROADSHOW. První událost proběhne 6. dubna 2024 na festivalu udržitelné módy ReFashion v Ostravě na výstavišti Černá Louka. Máme pro vás připravenou spoustu inspirace a mnoho praktických ukázek reuse – reduce – recycle! 

Akce je zcela unikátní v tom, že návštěvníky zve k aktivní účasti. Na show se tedy nejen dozvíte praktické postupy a rady, ale sami si je přímo na místě můžete vyzkoušet! Každý si může zkusit obrousit nebo natřít kus nábytku či zasadit sazeničku. Ať už jste začátečník nebo pokročilý, je to příležitost zapojit se a přidat ruku k dílu.

S ReuseROADSHOW se tentokrát na cestu vydá Reuse federace, která sdružuje reuse centra a nábytkové banky. Na akci proběhne SWAP, kam můžete donést věci do domácnosti a oblečení, které již nevyužijete a naoplátku si odnést kousky, které se vám budou hodit. 

Na workshopech spolu zrenovujeme nábytek a výtěžek z jeho prodeje půjde na podporu mladých lidí z Domu na půli cesty, kteří se vydávají na svou cestu za vlastním bydlením.

Hlavní program:

  • Pepa Libický – nové technologie, používání nářadí a technik
  • Lída Garcia – renovace nábytku pomocí barev Mlékovek a techniky dekupáž
  • Michal Plundra – představí domácí kompostování a předpěstování sazeniček
  • Luboš Rychvalský – přiveze výborné recepty se zužitkováním potravin

Další program:

  • OZO OSTRAVA – způsoby předcházení vzniku odpadů
  • Vestibul Interiér – ukázka čalounění sedáku
  • Navzdory – workshop z kávové sedliny
  • Mramor a Swap Prague – SWAP oblečení a věcí do domácnosti

Nenechte si ujít tuto jedinečnou událost plnou inspirace, kreativity a udržitelného životního stylu!

Partneři akce:

  • Mediální partneři: Televize Prima, Country radio, pořad Libovky.
  • Partneři: Festa, Remmers, Ceys, Mlékovky, Recy upcy, Artisan, Blaklader, Ramie Workbench, Dům na půli cesty, Fiat, Cooler Service a Česko pomáhá.
2 položek celkem
Zpět do obchodu