ReuseROADSHOW Pepy Libického LIBEREC

Libovky_RR_Liberec

 

 

Přijďte si užít  s celou rodinou Libový den s Reuse ROADSHOW Pepy Libického u hypermarketu Globus 1. 6. 2024 na Den dětí

 

Další zastávka letošní kutilské show, která pomáhá vnášet principy reduce – reuse – recycle do vlastního domova a života, se bude konat u hypermarketu Globus Liberec a bude věnovaná dětem a celé jejich rodině! 

 

Praktické ukázky a dovednosti z dílny, zahrady a kuchyně pomáhají šetřit naší peněženku i chovat se odpovědně k životnímu prostředí. 

 

Datum: 1. 6. 2024, 10:00–18:00 

 

Místo: hypermarket Globus Liberec

 

Vstupné: zdarma 

 

Pepa Libický diváky inspiruje, aby se nebáli vzít si nářadí a začít vlastníma rukama tvořit. Ukáže jim, jak a k čemu základní nářadí používat a jak využít nové, méně známé technologie. Jako materiál mu bude mimo jiné sloužit to, co se běžně považuje za odpad anebo už se nám zdá zastaralé. Zkrátka Pepa společně s návštěvníky, dá věcem druhou šanci. Jeho motto koneckonců je: „na každé skládce se dá najít vlčí mák!” 

 

Show je tvořena jak pro dospělé, tak dětské návštěvníky. A proto že tentokrát dorazíme na Den dětí, budeme jim věnovat výjimečnou pozornost. I děti si za pomoci lektorů vyzkouší bezpečnou práci s nářadím, pracovat budou také s netoxickými přírodními barvami Mlékovkami, z domácího odpadu vytvoří bubínky a čeká je také setkání s hosty. Možná budou děti u ponků držet poprvé v ruce nářadí a naučí se, jak s ním zacházet! 

 

Na řadu přijdou také kreativní zábavné hry pro děti a celou rodinu o hodnotné ceny! Vyhrát budete mít možnost například dlažbu od firmy Best! 

 

Lídia Garcia z rubriky Žena za ponkem pořadu Receptář prima nápadů přímo před zraky diváků vytvoří ze dřeva drobnosti do domácnosti a opatří starý nábytek novou fasádou. Lída se bude divákům u ponků s celou řadou nástrojů po celý den věnovat. Návštěvníci s ní budou moct tvořit drobnosti ze dřeva. 

 

Lektoři Cirkulární dílny Recy upcy tu budou hlavně pro nejmenší návštěvníky. Děti si s jejich pomocí vytvoří hudební nástroje na které si budou moct zahrát nejen doma, ale dokonce na podiu! 

 

Děti spolu s Pepou a hudebníky Nikem & Elijahem vytvoří kapelu a nadchnou dav návštěvníků svou improvizovanou tvorbou. 

 

A budeme samozřejmě také vařit! Luboš Rychvalský poradí, jak vypěstované suroviny v kuchyni zpracovat beze ztrát. Návštěvníci zjistí, že je to snadné a že si nejen pochutnají, ale i ušetří. 

 

V zahradnickém koutku si návštěvníci rozšíří své pěstitelské obzory a čeká je rovněž zajímavá soutěž o ceny!  

 

Partneři akce, kteří připravili hodnotné kutilské ceny pro celou rodinu: 

  • Artisan – dřevoprodej
  • Best – kvalitní dlažba
  • Remmers – profesionální nátěry
  • Ceys – funkční lepidla všeho druhu
  • Festa – profesionální kutilské nářadí
  • Mlékovky – přírodní barvy

Mediální partneři: Televize Prima, Country radio, pořad Libovky.

Atmosféru akce doplní živá hudba v podání dua Niko & Elijah a řada vystavovatelů! 

 

Ochutnáte kuchařské umění Luboše Rychvalského a samozřejmě Beze ztrát!. Ze starých rohlíků připraví Churros, tedy doslova "Churorohlík" a občerstvíte se u stánku s domácími limonádami a kávou. 

Zpět do obchodu