Kam vyrazí ReuseROADSHOW

Kam vyrazí ReuseROADSHOW Pepy Libického v roce 2024

 

  Pepa Libický vyráží již druhým rokem se svou dílnou do krajů! K akci přizval nejen šikovné hosty, ale i silného partnera: Reuse federaci, která sdružuje nábytkové banky a reuse centra.

 

Na akcích spolu dáme druhou šanci staršímu nábytku, naučíme se jak pracovat s nářadím, vypěstujeme si přírodní zahradu, zpracujeme jídlo beze zbytku a postaráme se i o naše domácí mazlíčky. ReuseROADSHOW pomáhá návštěvníkům vnášet principy reduce – reuse – recycle do vlastního domova a života. Praktické ukázky a dovednosti z dílny, zahrady a kuchyně poradí, jak šetřit naši peněženku a chovat se odpovědně k životnímu prostředí. 

 

Spolu s Pepou Libickým a jeho hosty letos na akce vyráží také Reuse federace, která pořádá takzvané Reuse dny. Program návštěvníkům přináší praktickou ukázku předcházení vzniku odpadu. Na akci můžete předmětům z domácnosti dát druhý život díky SWAPU.

 

 

Zde aftermovie z první zastávky https://www.youtube.com/watch?v=VPqa0SJpp2Q

 

Pepa Libický ani letos nepojede do krajů sám, doprovodí ho zajímaví hosté! 

 

Lída Garcia @lydie.garcia

 

Holka kutilka z pořadu Receptář prima nápadů z rubriky Žena za ponkem. Vezme si do parády starý nábytek, kterému dá novou fasádu.

 

Tomáš Trejbal @prirodnizahrady

 

Zahradník po ruce, který dobře ví, jak se starat o přírodní zahradu. Návštěvníkům ukáže, jak na to. A ti tak zjistí, zda jsou k tomu potřeba kouzla nebo obyčejný selský rozum. 

 

Michal Plundra 

 

Zahradník Michal z pořadu Receptář prima nápadů z rubriky Na přírodno poradí, jak zpracovat odřezky z kuchyně ve výživné hnojivo a jak si předpěstovat sazeničky bylin. 

 

Luboš Rychvalský @1kk_karlin

 

V pořadu Receptář prima nápadů vaří v rubrice Beze ztrát. Návštěvníky čeká neotřelý workshop, kde je naučí něco ze svého mistrovského umění. 

 

Tomáš Nushart @psichologie

 

Trenér psů a spoluzakladatel projektu Psichologie poradí, jak vychovat psa tak, aby byl nepostradatelným parťákem do pohody i nepohody. 

 

Michal Šperling @korenovky.cz

 

Bujná zelená fasáda na domě uprostřed metropole – bláznivý sen, nebo smysluplná skutečnost? Přes mokřadní společenstva rostlin a vodu je tu Michal z Kořenovek. 

 

A co děti, mají si kde hrát? 

 

Na své si rozhodně přijdou i malí kutilové, kteří možná nářadí budou držet v ruce poprvé! Zjistí, jaké to je si něco vlastnoručně vyrobit? Nedílnou součástí programu budou kutilské a zahradnické dílny pro děti. 

 

Děti se pod vedením lektorů z Cirkulární dílny Jaroměř – Recy upcy naučí tvořit z odpadového materiálu – z textilu, keramiky, papíru, lina, skleněných lahví a tak dále. Děti vytvoří smysluplné předměty a díky tomu rozvinou nejen svou kreativitu, ale i zručnost a uvědomění ohledně odpadu!

 

Letošní zastávky show – kde se uvidíme? 

 6.4. 2024 Ostrava 

 

První letošní zastávkou ReuseROADSHOW se stane akce ReFashanda na festivalu udržitelné módy ReFashion v Ostravě. Vystoupíme na výstavišti Černá louka. Těšit se můžete na Lídu Garciu, Luboše Rychvalského, Michala Plundru a samozřejmě na Pepu Libického, který vás celým dnem provede.

 

Přidají se také workshopy linorytu a hudební dílny od Cirkulárního centra Jaroměř – Recy upcy a program připravila také Reuse federace. Na akci dorazí Vestibul Interiér s šicí dílnou, organizace Navzdory s workshopem tvorby z kávové sedliny, OZO Ostrava poradí jak minimalizovat odpad a zajímavý SWAP oblečení a věcí připraví organizace Mramor pod vedením Swap Prague. 

 

Více se můžete dozvědět zde: odkaz na naší stránku, kde bude info o Ostravě

 

Nebo na stránkách akce ReFashion: O ReFashandě | ReFashion - 5.-22.4. 2024 - Festival o udržitelné módě

 

1.6. 2024 u Glóbusu Liberec

 

23.6. 2024 amfiteatr OC Plaza v Plzni

 

Více informací poskytneme brzy. 

 31.8. Kefír v Hradci Králové

 

Více informací poskytneme brzy. 

 

7.–8. 9. Burger Festu v Praze

 

Více informací poskytneme brzy. 

 

21.–22. 9. Farmapark Soběhrdy

 

Více informací poskytneme brzy. 

Zpět do obchodu